O mne

  

     Vraj sa to hodí, povedať o sebe pár slov. Rada cestujem. Už od malička  sme sa s rodičmi v jednom kuse niekam presúvali. Často s celým domovom, ale  častejšie na dovolenky. A evidentne mi tento dobrý zvyk, cestovať,  zostal.

       Tento cestovateľský denník som začala písať kvôli mojim neterkám, aby moje zážitky zostali pre ne živé. A nič nie je jednoduchšie, ako opísať príbehy, ktoré sa pri sólo cestovaní samé ponúkajú na zaznamenanie. Blog je na to ideálny nástroj.

    Neviem, či je podstatné, koľko krajín som navštívila. Skôr si myslím,  že je podstatné odniesť si z ciest zážitky a nové poznatky. Chodiť po svete s otvorenými očami a  nechať ho na seba vplývať. Doma  málokedy oceníme ako dobre sa nám tu žije v porovnaní s inými  krajnami sveta. A je veľmi fajn sa mať kam vracať. 

     Pred rokmi ma očarila východná Afrika, Tanzánia a Keňa. Je neuveriteľné, aký malý a nepodstatný sa človek cíti uprostred Serengeti. Na Južnú Afriku nikdy nezabudnem. Bola som tam na Majstrovstvách sveta vo futbale v roku 2010 na pamätnom zápase s Taliansko, ktoré sme drzo poslali domov.

       Posledné roky zasa veľa času trávim na Bali, kde sa cítim dobre a snažím sa pochopiť miestnu mentalitu. Medzi dlhšími cestami sa teším aj z kratšieho výletu po Európe, taký rafting v Bosne a Hercegovine stojí za to. Našťastie, stále je veľa miest, ktoré chcem navštíviť.

  Moje zážitky zo sólo mesačnej cesty po  Bali som spísala do utešenej e-knihy Balijské dobrodružstvo za 30 dní a môžete si ju kúpiť v Martinuse.  

      Pokiaľ sa na Bali chystáte  osobne, čo rozhodne odporúčam, e-knihu  Krížom-krážom po Bali, s tipmi, trikmi, odporúčaniami  ako si zorganizovať dovolenku za 1 400€ na 15 dní aj s letenkou, nájdete hneď dole alebo na Martinuse.

Veľa cestovateľských zážitkov prajem

                                                                       Carolka

v juznej afrike