Cetina pretiekla mimo mňa, zato Omiš očaril

Milý čitateľ,

Ďalší deň sme v menšej skupinke  strávili v kempe na pláži, na skalách, v reštike, v stane, spánkom, kúpaním a slnením. Jedným slovom vegeeeet.

Modré a mokré

Modré a mokré

Väčšia skupinka sa vybrala na raft na rieku Cetina, ktorá preteká ľúbeznou prírodou a ktorá poslúžila filmárom ako kulisa pre filmy so skutočným Winnetuom, Pierrom Briceom.

Viac rozbúrené more pri prílive

Viac rozbúrené more pri prílive

Večer sme vegetovali a grilovali na pláži, niektorí si na pláži aj pospali v spacákoch. Romantickú chvíľku umocnil mesiac v splne zrkadliaci sa na hladine mora.  Človek mal chuť trochu si pozavýjať.

Plánovaná pirátska loď bola nakoniec zrušená, kvôli teplému vetru menom Jugo. A veru že bolo teplo ako v peci.  Neklesali sme na duchu a operatívne sme do programu zaradili rannú návštevu Splitu.

Z rybieho trhu v Splite

Z rybieho trhu v Splite

Dali sme tam raňajky a pivo, pomotali sme sa po meste, urobili fotky pri pamätihodnostiach a hybaj o dvanástej späť do osviežujúceho   Jadranu.

Uličky v Splite

Uličky v Splite

Atmosféra Splitu je úžasná, spletité uličky, námestíčka, kamenné budovy mne pripomínajúce Taliansko.

K tomu si treba primyslieť veeeľa ľudí a nenormálne teplo. Človek sedel na pive, vykonával iba pohyb rukou po trajektórii stôl – úchop pohára -ústa, a potil sa. Neskutočný zážitok posedieť si vo vlastnom pote.

Večer sme pre zmenu strávili vo večernom Omiši. V kalendári podujatí oznámený Rybársky večer sa nekonal, tak sme zakotvili v bočnej uličke v o dvore rodinnej reštaurácie.

Tu mal byť Rybársky večer v Omiši.Nebol.

Tu mal byť Rybársky večer v Omiši.Nebol.

Pochutili sme si na výborných rybičkách až rybách a iných plodoch mora.

Omiš sa mi páčil hádam viac než Split. Je to roztomilé mestečko s príjemným Starým mestom a hradom. Má piratsku minulosť a pred sebou evidentne turistickú budúcnosť. Množstvo rôznych reštaurácii a kaviarní hostilo turistov z celého sveta.

Mňamka šprotová

Mňamka šprotová

Zaujímavým poznatkom je skutočnosť, že je nežiadúce dávať si v reštaurácii iba pivo v čase večere. Proste zaberáš stôl a málo peňazí je z teba.

A aké to je spať vonku prikrytá spacákom a zobudiť sa na to, že na mňa mesiac svieti? O 4:45 vždy na ….. 🙂

Zobúdzač krásnych žien ;)

Zobúdzač krásnych žien 😉