Milý čitateľ,

navštívila som, podľa môjho názoru, jeden z najštýlovejších hotelov v Hurgade. Meraki Resort nie je luxus, je to štýl. Hotel má pridelené 4*, ale služby má na vysokej úrovni, presne ako sami píšu na svojom webe.

Prosím vstúpte, vstup povolený od 16+

Meraki Resort je klubový hotel zameraný na dospelú klientelu, ktorá sa chce na dovolenke baviť a zabávať, a nevyhľadáva prioritne kľud a pokoj. Avšak, počas dňa je to pomerne pokojné miesto so 4 plážami a troma bazénmi v rôznych častiach hotela. Je tu aj tichá zóna s bazénom bez hudby a animácií, takže aj tí, ktorí hľadajú relax, si prídu na svoje.

Štýl má meno Meraki

Meraki je postavený a zariadený v tzv. boho štýle, všetko má svoje miesto a plní nejakú funkciu. Mňa osobne úplne dostali detaily, ktorými je hotel vyzdobený, a to nielen v izbách, ale aj v exteriéri. Celý hotel pôsobí vzdušne a čisto, nakoľko je v izbách aj v spoločných priestoroch zjednotený povrch stien s podlahou. Priestor tak pôsobí veľkoryso. Rovnako ma potešilo, že na zariadenie boli využité aj netradičné materiály ako barely prepracované na posedenie v herni alebo stolíky z pneumatík. Posúďte sami.

Kde sa najesť a napiť

V Meraki si rozhodne vyberie každý. Raňajkový bufet je veľmi bohatý s množstvom rôznych šalátov, pečív, teplého bufetu, ovocia, jogurtov, aj keď mne chýbali obyčajné surové paradajky, taká som rozmaznaná :).

Na obed a večeru je široký výber z jedál v hlavnej reštaurácii, pred reštauráciou je ešte ázijský pultík a gril. Okrem hlavnej reštaurácie sú v all inclusive programe tri reštaurácie: egyptská/arabská, ázijská a grécka, za príplatok seafood reštaurácia, pričom každá reštaurácia má otvorené v iné dni a je potrebné nahlásiť večeru vopred. Cez deň sa podávajú snacky ako pizza (v reštaurácii Adaggio pri lagúne), burgery a cestoviny.

Barov je niekoľko a sú rozmiestnené po celom areáli hotela. Jeden 24-hodinový bar je hneď pri recepcii, odkiaľ som o jednej ráno dostala welcome mochitko, ďalší bar je pri pláži oproti futbalovému ihrisku, potom je bar pri bazéne s aktivitami, bar pri hlavnej pláži a bar pri talianskej reštaurácii pri lagúne. Vodu dostanete vždy v pollitrovej fľaši v ktoromkoľvek bare.

Kde sa vyspíte

Bola som ubytovaná v izbe Gypster. Okrem toho sú v ponuke Double Trouble izby, Triple Trouble alebo Merakilious izby s výhľadom do záhrady alebo na more, ktoré sa líšia veľkosťou. Bez ohľadu na to, aký výhľad máte, budete spokojný. Ja som mala výhľad do záhrady a vôbec to nevadilo. Naopak, palmová záhrada, upravené stromy a trávniky navodzovali atmosféru pokoja. Izby sú na výsosť štýlové a nič im nechýba. Klimatizácia je tichá a dalo sa pri nej aj spať. Kúpeľňa je dostatočne veľká a je vybavená štandardne vrátane fénu na vlasy a zrkadla so zväčšovacou stranou, ktoré som radšej nepoužila :). Upratovacia služba bola pozorná. Asi o jedenástej dopoludnia som zvesila z kľučky kartičku „nerušiť“ a aj napriek tomu som už po obede prišla do upratanej izby.

Dostanete každý deň 2 pollitrovky vody na izbu pri upratovaní, stačí sa usmiať a dá sa aj viac 🙂 Avšak, nie je absolútne žiadny problém dostať vodu v ktoromkoľvek bare počas celého dňa alebo v hlavnej reštaurácii.

Zábava

A je to tu: zábava cez deň v podobe animácií v bazéne, jogy, plávania v mori alebo šnorchlovania (ale veľa by som od snorkeling area nečakala), vodných športov, pre zdatnejších je k dispozícii telocvičňa na pláži, tenisové kurty, basketbalové ihrisko, futbalové ihrisko, beach volejbal, a zasa pre tých, čo pri športovaní radi drink či pivo, je vhodná herňa so šípkami, biliardom a stolným tenisom.

Kto má rád nakupovanie ako šport, môže navštíviť nákupnú zónu (je tu aj bankomat), ktorá je pod hlavnou reštauráciou a aj vedľa Pub Fiction klubu.

Počas dňa sa môžete zabaviť rôznymi organizovanými súťažami a akciami, ktoré spravidla začínajú popoludní okolo 15:00 pri Floater bazéne.

Večer sa futbalové ihrisko zmení na diskotékový klub pod holým nebom s posedením – poležením na trávniku, riadnym parketom a barom. Alkoholické nápoje sa podávajú v rámci all inclusive do 0.00, potom už len za poplatok. Diskotéka trvá do cca 1:00 až 1:30 v noci, s tým je potrebné počítať, že spať sa chodí nad ránom.

Okrem toho sú organizované špeciálne party v jednotlivých kluboch, ako napr. predčerom vo Vibe Clube s dvoma DJomi a gogo tanečnicami, avšak tu je vstup za osobitné vstupné a vstupenky sa kupujú u zamestnancov entertaiment tímu, ktorých spravidla nájdete pri Floaters bazéne.

O zábave ste informovaný prostredníctvom webu Meraki s čím nie je problém, nakoľko je internet v celom hoteli zdarma a je pomerne spoľahlivý.

Štýlový Shisha stan

Pár osobitných slov venujem Shisha stanu  (Shisha Tent), ktorý nájdete vedľa hlavnej reštaurácie. Je to veľkoryso postavená napodobenina honosného stanu, kam sa vchádza naboso, s klasickým beduínskym posedením na nízkych laviciach s vankúšmi pri nízkych stolíkoch. Podáva sa samozrejme vodná fajka – shisha, a to za poplatok od 200 – 240 EGP. Ak nechcete shishu, nevadí, dáte si akýkoľvek drink z ponuky. Odporúčam aspoň nakuknúť a dať si hoci čaj. Posedenie v prítmí za zvukov arabskej hudby má svoje čaro.

RESUMÉ

Meraki Resort nesklamal, ba naopak, nadchol. Je pravda, že nie je určený pre každého a nie každému by bol po chuti, no má svoje čaro. V spojení s krásnym Červeným morom, pieskovou plážou a službami, ktoré ponúka, tí, ktorí chcú zábavnú a aktívnu dovolenku, nemôžu byť sklamaní.

Za mňa rozhodne 5 z 5.

Chcete si prečítať iné recenzie?

Máte záujem stráviť dovolenku v Meraki? Pošlite nám mail