Marlin Inn 4* na promenáde El Mamsha je prijateľný štandard

Milý čitateľ,

pár nocí strávených v hoteli Marlin Inn prešlo rýchlo a musím povedať, že mi nebolo nepríjemne. Mala som peknú slnečnú single izbu s výhľadom na more a malým balkónom a slnko svietilo deň čo deň s väčšou silou.

Vybavenie hotela a atmosféra

Marlin Inn je priamo na známej promenáde El Mamsha s množstvom obchodíkov a kaviarničiek, a je odtiaľ blízko do centra Hurgady. Má pridelené 4*, čo je primerané jeho vybaveniu a službám. Veľká, priestranná vstupná hala s recepciou je vybavená wifi a vchádza sa z nej do hlavnej reštaurácie, a tiež do Joker baru s ponukou alkoholických nápojov a k bazénom. V Joker bare si dáte aj klasickú tureckú kávu. Vždy si dávam „ahva mas but“ – čierna káva s trochou cukrom, tá sa na rozdiel od alkoholu miestnych zančiek platí. Stojí 1 dolár, či 1 euro, to je v zásade jedno. Jeden večer sa pri veľkej obrazovke v bare stretli domáci turisti z hotela a hlasno povzbudzovali semifinálový egyptský tím na Africkom pohári národov. Nemusela som tam ani sedieť kvôli výsledku, humbuk na uliciach po zápase bol veľavravný. Egypťania to dali na penalty 3:1.

Niečo dobrého do žalúdka

Na raňajky je na výber množstvo rôzneho pečiva, sladkých koláčikov, teplý aj studený bufet, no táto ponuka sa stále opakuje a nemení sa, takže pri pobyte dlhšom ako týždeň to môže byť otravné. Spestrením je omeletový bar, kde kuchár pripraví omeletu podľa želania a palacinky, ktoré si prichutíte čokoládou, džemom, medom alebo kokosom. Hladný určite nikto nezostane, jedla bolo vždy dosť.

Obedové a večerné menu je podobné. Na výber je polievka, jedlá z rýb, hovädzieho alebo kuracieho mäsa, zemiaky, ryža a na rôzne spôsoby upravená zelenina. Samozrejme, nesmie chýbať ani koláčikový bar, ktorý sa mi veľmi páčil. Vonku pri grile je ponuka pečeného mäsa, ktorá sa obmieňa.  Dokonca si z ponuky vybral aj vegetarián.

V jedálni je dostatok miesta pre každého. Jedlo je klientom nakladané a podávané personálom spoza skla, príbory sú balené samostatne a používajú sa plastové alebo papierové poháre.

Izba je moje kráľovstvo

Izba bola vybavená starším nábytkom, ale posteľ bola veľmi pohodlná a veľká. Kanvica na kávu a čaj, fľaša voda doplňovaná každý deň, sejf a minibar, to je štandard. Myslím, že upratovačov izieb privádzam do zúfalstva, lebo hneď po príchode vyhodím na kľučku „prosím nerušiť“ a zvesím ju až pri odchode a chalani prichádzajú o potenciálny bakšiš. Bolo tomu aj tentokrát.

Najviac som sa tešila z výhľadu. Bola som síce nad úrovňou striech nižších pavilónov s klimatizáciami, ale stačilo zdvihnúť zrak a tyrkysové more bolo na dohľad. Na mori sa pohupovali väčšie či menšie lode, vysoké palmy sa v rytme  vetra lenivo vlnili, slnko hrialo od rána do večera, prosto skvelý pohľad.

Pláž

Pláž je skvelá. Tu by som mohla skončiť, ale trochu ju popíšem.  Dostatok lehátok so slnečníkmi, štíhle palmy, po ruke je plážový bar s ponukou nealko nápojov a aj teplými nápojmi. Medzi rečou pri objednávaní kapučína som sa od čašníka Ahmeda dozvedela, že ak chcem zostať v Egypte, stačí si pohľadať chlapa, čo mi u notára v neďalekom úrade potvrdí, že je môj manžel a môžem veselo existovať. Dík za tip, už len toho nešťastníka zohnať.

Vstup do mora je pozvoľný. Voda bola pomerne svieža, čo ale viacerým nebránilo k čľapkaniu a pohodovému plávaniu. Bolo veru príjemné nechať sa vyhrievať slnkom, najmä keď utíchol vietor. Na širokej pláži je aj volejbalové ihrisko a veľkorysý priestor na športové aktivity.  Na pláži vás určite osloví aj predajca masáží a procedúr zo spa centra, ktoré je vedľa bazénov pri hlavnej budove. U mňa tentokrát nepochodil, ale taká masáž lávovými kameňmi môže potešiť.

ZHRNUTIE

Marlin Inn je príjemný hotel so štandardnými službami. Nie je to luxusný hotel, ale pokiaľ potrebujete oddychovať v centre Hurgady na peknej pláži odkiaľ je všade blízko a za primeranú cenu, je tento hotel dobrá voľba. Ak potrebujete wifi na izbe, kúpte si miestnu sim kartu s dátami u operátora alebo hneď po prílete na letisku. Strava v hoteli sa síce opakuje, ale je chutná a absolútne nič jej nechýba.

Chcete si prečítať iné recenzie?

Máte záujem stráviť dovolenku v Meraki? Pošlite nám mail