Blend Club Aqua Resort 4*: rodinná dovolenka za skvelú cenu

Milý čitateľ,

Tento hotel je menší a nemôže sa rovnať obrovským hotelovým komplexom z rodiny Albatros.  O to viac je cena za pobyt v ňom priaznivá a svojimi službami potvrdzuje status kvalitnej 4.

Kde sa hotel Blend Club Aqua Resort nachádza

Hotel Blend je súčasťou veľkého hotelového komplexu známeho ako Golden 5, ktorý bol dlhší čas zatvorený, avšak pomaly sa prebúdza k životu. Prvou podarenou lastovičkou je hotel Blend, ktorý nájdete hneď za hlavným vchodom vpravo. Vchod do komplexu je neprehliadnuteľný, nakoľko ho zdobí veľká pyramída, v noci farebne osvetlená.

Komplex je umiestnený na ceste do Sahl Hasheesh, asi 15 km od letiska, čo trvá zhruba 20 minút autom alebo autobusom. V okolí je nákupná pasáž, ale ak túžite po veľkom obchodnom centre, vyhlásené Senzo Mall je iba 3 km od hotela, čo zvládnete aj pomalou chôdzou za zhruba pol hodinku.

Od pláže je hotel vzdialený iba 700 metrov, ale netreba nikam chodiť pešo. Celý deň premáva hotelový minibus, a to každých 15 minút až do 18.00. Jazda trvá 3 minúty.

Priestory hotela

Hotel prešiel a stále prechádza komplexnou rekonštrukciou, ktorú ale ani nepostrehnete. Izby sú priestranné a aj spoločné priestory sú veľmi elegantné. V lobby nájdete recepciu, miesto na posedenie a bar s alkoholickými aj nealko nápojmi. Pripojenie na wifi je v lobby zdarma a je pomerne spoľahlivé.

Hlavná reštaurácia je na poschodí a dostanete sa tam elegantným schodiskom alebo výťahom. V prízemí je aj salónik a z lobby máte výhľad na jeden z dvoch hlavných bazénov. Pri bazéne je priechod na cestu k pláži, ak nevyužijete hotelový minibus. V lete sa v amfiteátri cez cestu odohráva večerný program a animácie. Animačný tím má tento hotel bezkonkurenčný.

Aké izby v Blend Clube nájdete

Izby sú priestranné. Veľmi. Máloktorý hotel má takéto veľkorysé izby, kam sa poľahky zmestia aj prístelky pre dve až tri deti. Dokonca v trojposteľovej izbe nájdete plnohodnotné postele, takže traja dospelí sa vyspia do ružova. Prostredie je tiché a rovnako klimatizácia nie je veľmi hlučná, aj keď preferujem spať bez nej.

Každá izba má balkónik a výhľad na bazén poteší cez deň aj večer. Kúpeľňa je priestranná, vybavená fénom. Uteráky sa menia každý deň, ale hotel dbá aj na ekológiu a čisté uteráky nie sú zbytočne menené.

K diposzícii je denne dopĺňaná voda vo fľaši a na izbe je aj vybavenie na kávu a čaj a malá chladnička.

Aquapark je úžasný

Hotel Blend sa môže pochváliť perfektným aquaparkom s piatimi zónami, aj pre najmenšie deti a 36 kĺzačkami. Má tiež bazén s vlnami, aj napriek tomu, že je priamo na pláži a do mora je to fakticky na jeden skok.

Pri auqaparku je aj oddychová zóna s masážami a bar s reštauráciou, kde podávajú neskoré raňajky, snacky  a nápoje počas celého dňa, čiže prakticky aj teoreticky môžete stráviť celý deň na pláži, bez toho, aby ste sa museli vracať do hotela.

Na pláži sú aj malé koraly, čiže ani nadšenci šnorchlovania neprídu skrátka. Pláž je dlhá 1,5 km a má svoje čaro. Veď sa presvedčte sami.

Bazény a reštaurácie

Veľmi sa mi páčilo, že bazény nie sú veľmi veľké a rozľahlé, ale je to skôr komorná atmosféra. V areáli hotela sú 3 bazény (jeden z nich v zime vyhrievaný), dva detské bazény, hlavná reštaurácia a a la carte reštauráciu s orientálnou kuchyňou. Pitný režim zabezpečujú bary pri bazénoch a lobby bar, takže pre dobrý drink nie je ďaleko.

Zhrnutie

Blend Club Aqua Resort je ozaj dobrá voľba pre rodiny s deťmi, ktoré iste ocenia veľký aquapark a rodičia zasa možnosť vhupnúť z kĺzačky takmer rovno do mora. Strava je veľmi chutná a každý si vyberie. Aj veľká rodina sa navečeria či naobeduje spolu, lebo v jedálni sú pre ne pripravené veľké stoly. Personál je milý a pozorný a animátori sú úžasní. Za skvelú cenu je týždeň v Hurghade dostupný každému. V hoteli Blend Club Aqua Resort 4* určite.

Chcete si prečítať iné recenzie?

Chcete sa vyblázniť v aquaparku Blendu? Pošlite nám mail