Gravity hotel 4* v Hurgade

Milý čitateľ,

moja tohtoročná tour de hotel začala v priamo v Hurgade. Na tri noci sa mojim útočiskom stal Gravity hotel v Hurgade, ktorý sa pýši 4*. Predtým sa volal Samra Bay hotel, čo pripomínajú aj niektoré nápisy na vybavení.

Počasie vie oklamať

Egypt ma neprivítal veru pekným a teplým počasím. Slnko síce hrialo, ale studený vietor jeho silu utlmoval, takže som bola rada za bundu a džínsy. Dostala som aj pomerne studenú izbu v tieni, čiže bolo treba prikurovať. Našťastie, klimatizácia rýchlo izbu vyhriala. Na plavky to rozhodne nevyzeralo, aj keď sa deti vo vyhrievanom bazéne čľapkali ako keby sa nechumelilo.

Kde sa Gravity hotel nachádza

Hotel stojí blízko promenády El Mamsha, hneď oproti Ruskému konzulátu a je z ulice pomerne nenápadný. Vo vnútri je pomerne moderný a už nesie pečať dizajnu hotelov Gravity. Ďalší hotel Gravity sa nachádza v Sahl Hasheesh asi 30 minút jazdy od Hurgady smerom na juh.

Izby sú príjemné, v mojej obľúbenej tyrkysovej farbe a sú štandardne vybavené kanvicou na čaj a kávu, malým sejfom a takmer každá izba má vlastný balkón, väčšinou s výhľadom na bazén alebo na more.

Hneď ako som prišla, na dvere mi klope upratovač, aby sa predstavil. O desať minút klope jeho šéf, že či je všetko ok, či tečie teplá voda a či niečo nepotrebujem. Všetko pekné, ale nie keď akurát volá príroda. Človek nemá trochu kľudu, keď potrebuje posedieť. No oceňujem záujem.

Koho v hoteli stretnete

Momentálne je najpočetnejšou klientelou tá ruská. Bežne na mňa všetci hovorili rusky, dokonca aj Rusi si mysleli, že som ich. Boli ale milí a ani zďaleka nedosiahli hranicu nepríjemnej povesti, ktorá sa s nimi tiahne.

Priamo v areáli hotela sú samozrejme obchodíky, kde nakúpite viac-menej kvalitný tovar. Dá sa zjednávať, ale sú to tvrdí obchodníci a z tých málo turistov, ktorí prišli, chcú vyťažiť maximum. Ak nemámte nervy na handrkovanie, radšej nevstupovať.

Zaujímalo by ma, kto ma prezradil

Áno, niekto bonzol manažérovi v reštaurácii, že sa o pár dní presúvam do iného hotela. Jedno ráno ku mne prikvitol pán v obleku, že ako sa mám, odkiaľ som a kedy som prišla a či sa mi ich hotel nepáči, keď odchádzam a takého veci. Pozerám na neho ako pero z gauča, reku či je to zakázané. Jasné, že nie, znela odpoveď. Manažér kritickým okom kukol na moju kávu, zobral mi ju, že táto nie je dobrá a priniesol mi inú, lepšiu. Po každom jedle mi želal krásny pobyt a pýtal sa, ako sa mám. No jo, single baba je vždy podozrivá 🙂

More

Hotel má krásnu zátoku, okolo ktorej sú lehátka a ležadlá, miest je tam požehnane. Veľmi krásne miesto cez deň, ba aj západ slnka si na pláži človek užije, i keď slnko zapadá na pevninu, ale odraz posledných slnečných lúčov je neuveriteľný.

Člapkať sa dá aj v dvoch veľkorysých bazénoch, z ktorých je jeden vyhrievaný a okolo ktorých sú tiež rozmiestnené lehátka. Tentokrát to nebolo pre mňa a radšej som sa prechádzala po pláži.

Pri pláži je postavený veľký aquapark pre dosplákov a hneď vedľa trochu menší pre deti. Pri aquaparku sa realizujú aj animátori, ktorí naháňajú turistov, aby zdvihli zadky a trochu sa ponaťahovali pri strečingu, zumbe a podobných aktivitách. Dojme tomu, že sa pridám nabudúce.

Čo s načatým večerom

V lete je program priamo pri pláži, kde majú postavené veľké pódiu s riadnym ozvučením, ale počas chladnejších dní sa aktivity presúvajú dovnútra. Karaoke show alebo hudobný program bol pripravený každý večer, takže ak sa niekomu nechcelo spať ako mne, mal sa kde zabaviť.

Od hladu nikto neumrie

Štandardný koncept all inclusive jedla zahŕňal dostatok jedla počas celého dňa, od rána od 7.00 až do neskorého večera. Medzi hlavnými jedlami podávanými v reštaurácii View bol k dispozícii snack bar pri pláži, kde ste dostali plnené žemle, hranolky alebo palacinky. Vo Westend bare pri pláži a Lobby bare v hotelovej hale zasa teplé aj studené nápoje,  a alko aj nealko koktaily. Byť hladný bola jednoducho mission impossible.

V reštaurácii sa čašníci starali, aby nikomu nič nechýbalo a dali si záležať aj na čistote. Jedlo si z pultov každý naberal sám, aj keď nápoje sa nalievali do plastových, resp. papierových pohárov, ktoré hádam skončili v separovanom zbere, ktoré hotel podporuje.

Jedlo bolo chutné, na výber vždy ryba, kura a hovädzie, s množstvom zeleniny na rôzne spôsoby, cestovinový bar, viac druhov zemiakov a ryže, ba dokonca mali aj miestne špeciality, ktoré obmieňali každý druhý deň. Samozrejme, koláčiky od výmyslu sveta museli byť.

ZHRNUTIE

Gravity hotel je príjemným hotelom so službami na očakávanej úrovni, s krásnou zátokou a veľkorysou plážou. Vďaka aquaparku a možnosťami aktivít na pláži, pomerne uzavretému kompaktnému priestoru hotela je to ideálna voľba pre rodiny s deťmi. Izby sú dosť priestranné a slušne vybavené, kúpeľne so sprchou sú veľkorysé. S kľudným svedomím by som tomuto hotelu dala 4*.

Chcete vyskúšať hotel Gravity v Hurgade? Napíšte nám správu: