Milý čitateľ,

otváram novú rubriku môjho cestovateľského denníka: recenzie hotelov.

Na cestách spávam v rôznych hoteloch, penziónoch, ubytovniach, či pod stanom, a stretávam sa s rôznym prístupom hotelového a iného personálu v najrozličnejších situáciách, ktoré život na cestách prináša. Napadlo mi, že by nebolo úplne od veci si aj tieto zážitky zaznamenať. Takže, dnes začneme na vysokej úrovni – Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave.

Radisson Blu Carlton Hotel v Bratislave

Rezervácia izby bola jednoduchá. Priamo cez mobilný telefón si stačilo vybrať izbu, zadať svoje údaje a platobnú kartu. Oceňujem, že ma na druhý deň čakala v emaile ponuka na upgrade izby s terasou, skorý check-in a neskorý check-out. Vybrala som si terasu, veď hlásili príjemné počasie na túto jesennú dobu a raňajky s výhľadom
môžu byť zážitkom, a pridala som si aj skorý check-in. Na ďalší deň ráno ma opäť čakal email z rezervačného oddelenia, kde potvrdili rezerváciu na izbu s terasou, no vyjadrili poľutovanie na tým, že skorý check-in nie je k dispozícii. Hmm, včera ponuka, dnes dementi.

Keď prídeš, pýtaj sa na všetko a na nič nezabudni

Prihlásenie sa na recepcii prebehlo rýchlo, kufor som si do izby privliekla sama. Ale veď neva, treba trochu posliniť bicepsy. Skleróza nebolí, len sa nachodíš – zabudla som si aktivovať kartu na parkovanie a nedali mi menu na večeru, lebo reštaurácia bola zatvorená. Moje kroky smerovali opäť do recepcie.

Na požiadanie som si aktivovala zľavu na parkovanie – iba 22€ za deň odstaveného auta v garáži. Veď prečo nie, aj autíčko musí spinkať na úrovni, a dokonca mi dali aj menu. Aby som mohla raňajkovať na izbe, dostala som ďalší papier, ktorý bolo potrebné vypísať a odovzdať na recepcii. Na izbe som vybavila pracovné online stretnutie, objednala si hummus na večeru, ktorý priniesli v zápätí a vyplnila som objednávku na raňajky. Tá poputovala na recepciu a moje kroky smerovali do Mirror baru.

Mirror bar je krásny zážitok

Vzhľadom k pokročilejšej hodine bol bar pomerne plný. Pred vchodom som čakal iba chvíľu, ale aj tak som ako pozornosť podniku dostala pohár prosecca. Veľmi milé gesto. Usadila som sa a predstavenie sa mohlo začať. V Mirror bare podávajú aj drinky s príbehom a krásnou kvetinovou dekoráciou. Vyskúšala som tri: Geishu, TeaPayne aj Sky Goddess. Všetky boli úžasné. Pri Geishi som sa zmohla iba na „to je krásne“, TeaPayne bol efektný a hmlový a plne si zaslúžil moje „waw“, no najviac mi chutil Sky Goddess. Nikdy predtým som podobný drink nepila. Úžasné spojenie Zapaca rumu, ktorý zreje vo výške 2300 m n.m., so sladkastou chuťou lesného ovocia a malín doplnený tušeným zamatovým mliečnym podtónom, pričom nápoj samotný je číry, to je jednoducho chuť nevídaná.

K tomu originálne prostredie, mimoriadne príjemný personál a v tej chvíli stačilo iba sedieť, byť a vychutnávať. Hoci aj s Denníkom podnikavej ženy po ruke.

Keď zistíš, že si iba v Bratislave

Ráno som sa prebudila pomerne skoro a pri práci som takmer zabudla na objednané raňajky. A nebola som sama. Po konzultácii s recepciou, čo sa deje sa zistilo, že objednávka sa stratila. Vraj mám prepáčiť, že nech počkám a prinesú mi ich. Ibaže, moje dohodnuté stretnutie sa blížilo a na čakanie na raňajky nebol čas. Absolvovala som ich v reštaurácii. Ok, aj tak sa dá. Asi moja objednávka spadla rovno do koša s nápisom Vybavené. Pri odhlásení z hotela sa ma recepčný obligátne spýtal, či bolo s ubytovaním všetko v poriadku. Áno, bolo, až na tie raňajky. Odpoveďou mi bol pozdrav pekný deň.

Aj takto zistíš, že si iba v nádhernej budove, ale stále v Bratislave. Lebo hotel nerobí nehnuteľnosť, ale najmä služby. Nebyť príjemného personálu v Mirror bare, boli by to vyhodené peniaze. Keď nad tým tak užujem, bar je otvorený aj pre neubytovaných hostí, tak teraz neviem veru…

Môj názor: Ubytovanie fajn, veď sa hotel pýši 4*, ale v kombinácii s poskytnutými službami, za menej peňazí inde dostanete viac. Jediné čo stojí za to, je posedenie v Mirror bare, kľudne aj pri kávičke za štandardnú bratislavskú cenu. V ňom sa budete cítiť ozaj luxusne.